Ξεκίνησαν σήμερα από την εταιρία ANTIPOLLUTION, οι εργασίες απάντλησης των υδάτων που βρίσκονται εντός του ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΗΝΟΥ, όπως φαίνεται στις φωτογραφίες.
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2017/01/16389042_10210506274149621_307909855_o.jpg)
Να θυμίσουμε οτι σύμφωνα με τον Ο.Λ.Π.,οι εργασίες σταθεροποίησης – ανέλκυσης του πλοίου υπολογίζεται ότι θα ολοκληρωθούν σε διάστημα 20-30 ημερών ενώ σε δεύτερη φάση, με την έκδοση των απαραίτητων διασυνοριακών αδειών και σε συνολικό διάστημα το πολύ τριών μηνών, θα έχει απομακρυνθεί το πλοίο από το λιμάνι του Πειραιά.
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2017/01/16409171_10210506274829638_1985700450_o.jpg)
Παρακάτω εικόνες του ellinikiaktoploia.net από την χθεσινή προετοιμασία
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2017/01/panagia-tinou_015.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2017/01/panagia-tinou_016.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2017/01/panagia-tinou_017.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2017/01/panagia-tinou_018.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2017/01/panagia-tinou_019.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2017/01/panagia-tinou_020.jpg)