Σήμερα το πρωί στις 11:10΄, στα φανάρια του λιμανιού της Σύρου, έκανε την εμφάνισή του το επιβλητικό και όμορφο BLUE STAR DELOS και όχι η οικεία σιλουέτα του BLUE STAR NAXOS. ‘Ομορφο το BLUE STAR NAXOS και πανέμορφο το BLUE STAR DELOS που το αντικαθιστά, πραγματοποιώντας πρώτη φορά δρομολόγιο στην γραμμή Πειραιάς-Σύρος-Τήνος-Μύκονος. Στη Σύρο, το BLUE STAR DELOS έχει ξανάρθει ελάχιστες φορές, μια με προορισμό το Νεώριο και μιά-δύο ως έκτακτη προσέγγιση για μεταφορά ασθενούς.
Κείμενο-Φωτογραφίες : Χριστίνα Δρακάκη
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2017/05/blue-star-delos-1.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2017/05/blue-star-delos2-1.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2017/05/blue-star-delos3-1.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2017/05/blue-star-delos4-1.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2017/05/blue-star-delos5-1.jpg)