Σήμερα το πρωί στις 06:28΄, αγκυροβόλησε το επιβατηγό–οχηματαγωγό PRINCE, κοντά στην είσοδο του λιμανιού της Σύρου και συγκεκριμένα νότια της νησίδας Διδύμη, προερχόμενο από το Πέραμα.
Στις 16:20΄, το πλοίο εισήλθε ρυμουλκούμενο, εντός του λιμανιού της Σύρου και οδηγήθηκε στην μεγάλη πλωτή δεξαμενή του ναυπηγείου, η οποία ήταν ήδη βυθισμένη .
‘Όπως έχουμε πρόσφατα αναφέρει, το πλοίο προετοιμάζεται για την έναρξη των δραστηριοτήτων του, αρχικά στη γραμμή Ανκόνα-Σπλιτ. Ένα μήνα αργότερα, το PRINCE θα βρεθεί νοτιότερα καθώς θα εξυπηρετεί τη γραμμή Ηγουμενίτσα-Κέρκυρα- Brindisi.
Κείμενο-Φωτογραφίες: Χριστίνα Δρακάκη
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2019/05/prince2__1-1024x768.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2019/05/prince3_-1024x768.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2019/05/prince4_-1-1024x768.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2019/05/prince1_-1-1024x768.jpg)