Το RIGEL I ολοκληρώνει την Παρασκευή 4 Σεπτεμβρίου τα δρομολόγια του στην γραμμή Ηγουμενιτσα – Κέρκυρα – Μπάρι.
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2020/09/118766556_2710500099170585_2611628782541811394_n.jpg)
Μια μέρα αργότερα, το Σάββατο 5 Σεπτεμβρίου, κλείνει την καλοκαιρινή του δρομολόγηση στην ίδια γραμμή, το νέο απόκτημα της VENTOURIS FERRIES, RIGEL VII, το οποίο σε κάποια δρομολόγια προέκτεινε το δρομολόγιο του μέχρι το λιμάνι της Σάμης.
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2020/09/118793231_2723757154571510_3635602196263582400_n.jpg)
Εν όψει της χειμερινής σεζόν, αναμένεται να δρομολογηθούν στην γραμμή Δυρράχιο – Μπάρι τα πλοία BARI και RIGEL VII, ενώ τα υπόλοιπα πλοία της εταιρείας, RIGEL I, RIGEL II και RIGEL III, θα πραγματοποιήσουν τις ακινησίες τους.
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2020/09/118824087_949435022135203_1966672278178242612_n.jpg)