Ολοκληρώθηκαν σήμερα τα ενδοκυκλαδικά δρομολόγια του CALDERA VISTA. Το ταχύπλοο της SEAJETS έδεσε αργά το μεσημέρι στα ναυπηγεία Σαλαμίνας, ξεκινώντας έτσι την ακινησία του.
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2018/03/saonisos_001.jpg)
Να θυμίσουμε πως στην επιδοτούμενη γραμμή όπου εξυπηρετούσε το συγκεκριμένο πλοίο μέχρι και σήμερα – σύμφωνα με τις ανακοινώσεις στο διαύγεια – έχει προκριθεί το ΣΑΟΝΗΣΟΣ της SAOS FERRIES (ΑΞΙΟΚΕΡΣΑ Ν.Ε), το οποίο ήδη έχει εκτελέσει δοκιμαστικά ταξίδια στον Σαρωνικό.
Να αναφέρουμε επίσης ότι η εταιρεία έχει αποστείλει πίνακα δρομολογίων στο Υ.ΝΑ.Ν.Π. και στα κατά τόπους Λιμεναρχεία για έγκριση χωρίς ν’ αναφέρει την ημερομηνία έναρξης.
Στον πίνακα η εταιρεία έχει συμπεριλάβει το λιμάνι της Καρύστου κάθε Πέμπτη και Παρασκευή όμως λόγω εκτεταμένης επιχωμάτωσης στην είσοδο του λιμένα και μέχρι αποκατάστασης του προβλήματος , δίνει εναλλακτική λύση το πλοίο να προσεγγίζει το Μαρμάρι.