Σήμερα το πρωί 23/5, έλαβε χώρα, ο αποδεξαμενισμός του ταχύπλοου επιβατηγού οχηματαγωγού καταμαράν SANTORINI PALACE, από την μικρή πλωτή δεξαμενή του Νεωρίου και ακολούθως η πλαγιοδέτησή του σε προβλήτα εντός ναυπηγείου για περαιτέρω εργασίες.
Λίγα λεπτά μετά τις 15:00΄σήμερα το απόγευμα ολοκλήρωσε το τον κύκλο των προγραμματισμένων εργασιών του, στο Νεώριο της Σύρου και απέπλευσε για τον Πειραιά.
Κείμενο-Φωτογραφίες: Χριστίνα Δρακάκη
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2021/05/santorini-palace_1_1_1.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2021/05/santorini-palace2_1_1_1.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2021/05/santorini-palace3_1_1.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2021/05/santorini-palace2_1_1_1_1.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2021/05/santorini-palace1_1_1_1_1.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2021/05/santorini-palace_1_1_1_1.jpg)