Το ταχύπλοο Ε/Γ-Ο/Γ καταμαράν THUNDER, της εταιρίας FAST FERRIES, πραγματοποιεί σήμερα, δοκιμαστικό ταξίδι πιστοποίησης στα λιμάνια που πρόκειται να δρομολογηθεί, σε καθημερινή βάση, από την προσεχή Πέμπτη 8 Ιουλίου.
Στο πλαίσιο αυτό, η δοκιμαστική άφιξή του THUNDER, στη Σύρο, πραγματοποιήθηκε σήμερα στις 13:17΄, με άμεση αναχώρηση, για τον επόμενο προορισμό του, χωρίς να πραγματοποιήσει πρυμνοδέτηση ή να κατεβάσει καταπέλτες.
Το πλοίο δρομολογείται για πρώτη φορά στην Ελλάδα με σκοπό να υπηρετήσει ένα πολλά υποσχόμενο δρομολόγιο στη γραμμή Πειραιάς- Σύρος -Μύκονος -Νάξος και σε ωράρια που δείχνουν ότι θα δελεάσουν και θα εξυπηρετήσουν τους ταξιδιώτες και τους επισκέπτες της Σύρου (αλλά και των άλλων νησιών του δρομολογίου του) καθώς η αναχώρησή από τον Πειραιά θα πραγματοποιείται στις 12:00΄, η άφιξη στη Σύρο στις 14:45΄και η αναχώρηση για Πειραιά στις 18:55΄και η συνακόλουθη άφιξη στο μεγάλο λιμάνι στις 21:45΄.
Κείμενο-Φωτογραφίες: Χριστίνα Δρακάκη
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2021/07/thunder1_1_1_1_1.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2021/07/thunder2_1_1_1.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2021/07/thunder3_1_1.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2021/07/thunder4_1_1.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2021/07/thunder5_1_1.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2021/07/thunder6_1_1.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2021/07/thunder7_1.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2021/07/thunder8_1.jpg)