Εντυπωσιακές εικόνες από τη μανούβρα του Blue Star Chios στο λιμάνι Μεστών και την πρώτη μαζική άφιξη τουριστών στη Χίο για το φετινό καλοκαίρι.
Το Ε/Γ-Ο/Γ Blue Star Chios εγκαινίασε το Σάββατο 4/7 το νέο καλοκαιρινό δρομολόγιο Πειραιάς-Μύκονος-Μεστά-Σίγρι Λέσβου φέρνοντας 347 επιβάτες και 107 ΙΧ.
Να σημειώσουμε ότι είναι το μοναδικό ημερήσιο δρομολόγιο από Πειραιά προς Χίο για το φετινό καλοκαίρι και είναι η πρώτη φορά που συνδέεται η Χίος με τη Μύκονο σε λιγότερο από 3 ώρες ταξίδι.
Konstantinos Mil. Anagnostou
Photographer & Cinematographer
www.chiosphotos.gr
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2020/07/chios1.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2020/07/chios4.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2020/07/chios2.jpg)
![](https://ellinikiaktoploia.net/wp-content/uploads/2020/07/chios3.jpg)